Katalog Basımı


Katalog baskı ürünleri, özellikle bir ürün ya da hizmet sunanlar için büyük önem taşıyor. Çünkü marka ya da firmaların sunduğu ürün ya da hizmetleri, potansiyel müşterileri ile doğrudan buluşturmaları, iyi bir katalog ile mümkün olur. Profesyonel bir katalog baskısı ile hem ürün ve hizmetlerinizi ortaya koyabilir, hem de tüm merak edilen detayları pratik bir şekilde sunabilirsiniz. Bu da sizin potansiyel müşteriniz ile daha hızlı ve daha sorunsuz bir iletişim kurmanız anlamına gelir. Pek çok sorunun cevabını bu katalog üzerinde bir araya getirmiş ve cevaplandırmış olacaksınız. Bu sayede de işinize değer katma şansına sahip olacak, çok daha hızlı bir büyüme grafiği çizebileceksiniz. 

Katalog Baskısı Nasıl Olmalıdır?

Kataloglar, temelde belli detay ve özelliklere odaklanmalıdır. Hem firmanın net bir şekilde kendini tanıtması, hem de sunulan ürün ya da hizmetin merak edilen tüm detayları ile ortaya konulması gerekir. Yine burada da net ve anlaşılır olmak önemlidir. Müşterilerinizin merak ettiklerini kolayca öğrenmesini sağlamalısınız. Bu tür baskı ürünlerinin, firmanızın bir tür temsilcisi olduğunu, adeta ön yüzü olduğunu ise unutmamalısınız. Bu durumda ise baskı kalitesinin önemi ortaya çıkıyor. 

Katalog baskı, Orpa Matbaa tecrübesi sayesinde maksimum baskı kalitesi ile ortaya konabilir. Hem kaliteli renkler ile yüksek çözünürlüklü sonuçlar, hem de kaliteli ve özel kâğıt türleri sayesinde, firmanızı en iyi şekilde temsil edecek katalog baskı ürünlerine sahip olabilirsiniz. Orpa Matbaa, yılların verdiği tecrübesini, profesyonelliği ile birleştiriyor ve makul fiyatlar ile sunuyor. Dolayısıyla katalog, kutu, cepli dosya, broşür ve benzeri sayısız üründe kaliteye ulaşmak son derece kolay… 

Katalog Ürün Özellikleri

Katalog ölçülerinde çeşitlilik yaratılabilir. Genellikle tercih edilen A4 boyutu, 21 cm x 29,7 cm ölçülerini ifade eder. Buna göre kapak tasarımı yapılarak sayfa sayısı netleştirilir. Ciltleme ise isteğe göre kısa ya da uzun kenardan yapılabilir. Kâğıt çeşitliliği ise katalogların belirleyici ve akılda kalıcı özellikleridir. Mat ya da parlak kâğıt alternatifleri arasından seçim yapılabilir. Ancak parlak kâğıtlar, renkleri daha canlı gösterip, sunulan ürün ya da hizmeti görsel olarak daha iyi ifade ettiği için daha sık tercih edilirler. 

Kataloglar, matbaa sektörünün en sık tercih edilen ürün grubunu ifade ederler ve ihtiyaç sayısına göre sipariş edilip, profesyoneller sayesinde hızlıca baskıdan alınabilirler. Bunun yanı sıra kutu, cepli dosya ve broşür gibi ürünler de benzer hassasiyetler ile seçilip, profesyonel bir baskı sürecinin ardından hızlıca teslim alınabilirler. Kısacası baskı ürünlerinde kalite, çeşitlilik, tecrübe, profesyonellik ve de makul fiyatlar için doğru yerde olduğunuzu bilmeniz önemlidir. Orpa Matbaa, tam olarak bu bakış açısı ile hizmet verir.

Katalog Baskı Siparişi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • - Katalog baskı siparişi öncesinde ilk adım tasarımdır. Özgün ama kullanışlı, şık ve akılda kalıcı bir tasarım, katalog uygulamasından maksimum verim almanızı sağlar. Bunun için rakiplerinizi incelemenizde ve sektörün başarılı katalog örneklerine göz atmanızda fayda var. Bu doğrultuda tasarımcınız ile görüşerek katalog baskınızı şekillendirebilirsiniz.
  • - Farklılıklarınızı ön plana çıkarmanız önemlidir. Şık ve dikkat çekici bir tasarım, marka ya da firmanızı farklı kılan özellikler ile desteklenmelidir. Bu sayede akılda kalıcılığınızı artıracak, kataloglarınızı belirgin kılacaksınız.
  • - Tasarım sürecinde kurumsal kimliğinizi göz ardı etmemelisiniz. Örneğin, klasik ve ciddi bir çizginiz varsa, buna uygun bir katalog tasarımı size uygun olacaktır. Ancak organizasyon, reklamcılık ve fotoğrafçılık gibi çeşitli sektörler daha dinamik ve benzersiz çizgileri gerekli kılar.
  • - Kataloglarınızda sezon trendlerine yer verebilirsiniz. Belli dönemlerde belli hizmet ve ürünler ön plana çıkar. Bu yüzden de buna uygun bir katalog hazırlamak gerekir. Tüm yıla hitap edecek genel bir katalog ne yazık ki hedeflenen başarıyı göstermeyebilir.
  • - Son olarak katalog baskısı siparişi öncesinde, kataloğunuzu fotoğraflar ve grafikler ile zenginleştirdiğinizden emin olmalısınız. Bu sayede hem çarpıcı hem de gerçekçi bir tasarım ortaya koymuş olacaksınız. Üstelik müşterileriniz ürünlerinizi daha yakından tanıyabilecek, daha hızlı bir şekilde kavrayabilecek.

Katalog baskı ve benzeri sayısız baskı ürününde, spesifik, kaliteli ve şık sonuçlar elde etmek için, seçiminizi profesyonellerden yana yapın ve Orpa Matbaa ekibinden destek alın. Katalog tasarımınız ile fark yaratmanız ve beklentinizin üzerinde bir geri dönüş almanız çok kolay.

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?


Kurumsal kimlik oluşturup, grafik tasarım hizmeti verelim.


Zaman kaybı olmadan kendi iş yerinizde profesyonel grafikerimizle tasarımlarınızı yapalım.Hazır olan grafik çalışmalarınızın baskı ve üretimini yapalım.Sizi hiç yormadan kendi matbaamızda işlerinizin üretimi bittikten sonra paket teslim firmanıza getirelim.

REFERANSLARIMIZ

Hakkımızda

Merhaba, sayın yetkili; 1989 yılından beri matbaa ve ajans sektöründe hizmet veren bir firma olarak, Reklam ajanslarının baskı öncesi ve sonrası zaman zaman yaşadıkları zorluklar ve sıkıntıları hafifletmek için sürekli çözüm arayan ve teknik geliştiren bir firmayız.

Hızlı İletişim

ORPA MATBAACILIK
Litros yolu. 2. Matbaacılar Sitesi
Giriş Kat E Blok No:11 1BE11 TOPKAPI – İSTANBUL

Tel: 0850 265 30 80
Satış: +90 553 659 02 25
Email: [email protected]
Skype: grfk0203

Copyright © ORPA BASIM (AJANS VE MATBAA HİZMETLERİ)